دوره صفویه از مهم‌ترین دوران تاریخی ایران به شمار می‌آید، چرا که با گذشت نهصد سال پس از نابودی شاهنشاهی ساسانیان؛ یک فرمانروایی پادشاهی متمرکز ایرانی توانست بر سراسر ایران آن روزگار فرمانروایی نماید. بعد از اسلام، چندین پادشاهی ایرانی مانند صفاریان، سامانیان، طاهریان، زیاریان، آل بویه و سربداران روی کار آمدند، لیکن هیچ‌کدام نتوانستند تمام ایران را زیر پوشش خود قرار دهند و میان مردم ایران یکپارچگی پدید آورند.حکومت یکپارچه، بروکراسی های اداری را افزایش داده و موجب باز شدن پای کاتبان و حکاکان به دربار شد تا جایی که پادشاهان وقت بعضا کاتب و حکاک مهر اختصاصی داشتند.
خود شیرینی های ملوکانه! ازطرفی ومیل به تجملات از سوی دیگر پای فلز های گران بهایی چون طلا، نقره و برنز را به صنعت مهر سازی باز کرد.
مهرخاتم برنز صفوی با ترکیب شیمیایی(مس، قلع، آلومینیوم، منگنز و یا فسفر) حاصل الهام از مهرهای زمان صفویه و استفاده از فلز ارزشمند برنز، دسترنج هنرمندان زبده ی موسسه فرهنگی هنری روح الامین می باشد.
با توجه به تقدس عدد شش در باستان، شش عدد نگین اصیل و چشم نواز بر روی شش ستون مستحکم این پایه مهر قرار نشانده شده است.
فلز شریف برنز با ویژگی هایی چون چشم نوازی و جلوه ی طلا گونه، استحکام نقره و مقاومت بالا در مقابل تعرق و رطوبت دست شایستگی استفاده با عنوان مهر خاتم را به دست آورده است.
دغدغه ی استفاده ی بهینه از هدیه، برای عزیزانی که به آنان هدیه می دهید همواره یکی از اولویت های انتخاب هدیه است.
قابلیت همراه داشتن این محصول به صورت جاسوئیچی یکی از ویژگی های این محصول است که این دغدغه را به صورت کامل حل می کند.
حکاکی بی نظیر، دقیق و زیبا هدیه ای از همکاری دستان توان مند هنرمندان ایرانی و ماشین آلات روز دنیا است که تکنولوژی استفاده ی آن در مهر خاتم، به صورت انحصاری در اختیار موسسه فرهنگی هنری روح الامین می باشد و بدین ترتیب این موسسه تنها مرکز تولید این نوع از محصولات می باشد.
به یاد سختی ای که اجداد و نیاکان ما در استفاده از مهر خاتم خویش داشتند استفاده از این محصول به همان میزان سخت است!
برای استفاده از این محصول باید آن را خوب در استامپ آغشته به جوهر کنید، عینک روی صورت را تکانی داده!، مهر را با گرمای دهان ها کنید و آن را با افتخار بر روی محل مورد نظر بنشانید.
با پژوهش و مطالعات فراوان ابعاد اثر چاپی این مهر به مانند اجداد خویش دقیقا یک بند انگشت می باشد.
ارزش والای هنری و بصری این محصول مارا بر آن داشته است که در شکیل ترین بسته بندی ممکن محصول را تقدیم کنیم، جعبه ی چوبی شکیل با استفاده از بهترین متریال ممکن این هدیه ی نفیس را در بر گرفته است.
امکان صدور شناسنامه ی محصول(که حاوی اطلاعاتی همچون امضای حکاک، خلوص فلز استفاده شده و مشخصات فیزیکی است)با اضافه کردن آن به سبد خرید فراهم آمده است.
از معایب این محصول می توان به اختلاف ده درصدی کیفیت چاپ نسبت به محصولات مدرن و همچنین رتبه ی سوم فلز تشکیل دهنده آن نسبت به مهر خاتم طلا و نقره صفوی اشاره کرد.
البته این درصد اختلاف کیفیت کمک به سازایی در قدیمی تر نشان دادن کار می نماید و همچنین مشکل دغدغه ی رتبه ی فلز در محصولات طلا به صورت کامل و نقره تا حدودی مرتفع گشته است.

نظر بدهید

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
    بد           خوب
کد امنیتی

مهر خاتم برنز صفوی

  • کد محصول: K-1109
  • موجودی: در انبار

گزینه های در دسترس


برچسب ها: مهر خاتم لایه باز،نرم افزار طراحی مهر خاتم،آموزش طراحی مهر خاتم،طراحی مهر خاتم رایگان،نرم افزار مهر خاتم،برنامه مهر خاتم،طرح لایه باز مهر خاتم،دانلود برنامه مهر خاتم،مهر قدیمی لایه باز،ساخت مهر قدیمی،براش مهر قدیمی،مهر خاتم لایه باز،آموزش طراحی مهر خاتم،براش مهر خاتم،نرم افزار طراحی مهر خاتم،دانلود وکتور مهر قدیمی